czwartek, 30 czerwca 2016

W ramionach gwiazd - Amie Kaufman&Megan Spooner

          „Ikar, największy prom kosmiczny w całej galaktyce, rozbija się podczas rejsu. Jedyni ocaleni to Lilac - córka najbogatszego człowieka w całej galaktyce, i Tarver - młody bohater wojenny, który nie należy do elity. Muszą zjednoczyć siły, by wrócić do domu i rozwiązać zagadkę tajemniczyh wizji, jakie zaczynają ich nękać. 
          Wkrótce rodzi się między nimi uczucie. jednak w świecie, z którego pochodzą, ich związek jest skazany na potępienie. Czy mimo to nadal bedą chcieli opuścić planetę?"

sobota, 25 czerwca 2016

Wakacyjny stosik, czyli w jakich książkach spędzę najbliższe dwa miesiące!

   
         Witajcie moi drodzy! 
         Dzisiaj jest pierwszy dzień po rozdaniu świadectw, czyli pierwszy dzień wakacji! Każdy się cieszy, nie ukrywajmy tego. Osobiście siedzę cały czas w domu, nigdzie nie wyjeżdżam ( chyba, że do Przemyśla na dzień lub na krótkie wyieczki krajoznawcze po podkarpaciu ), w niedzielę idę na koncert Perfektu, a i czasem wyjdę do kina. Cudowne wakacje! Nienawidzę lata całym sercem więc nie dziwię się, że leniwe spędzanie czasu jest moim uluybionym w trzydziestoczterostopniowym upale. Ale przejdźmy do rzeczy, czyli książek, które podczas wakacji będą mi towarzyszyć! 
         Są to książki kupione przeze mnie  lub otrzymane w prezencie zacośtammałoważnego. Przedstawiają się tak: 


  • Akademia wampirów Rachel Mead - jest to ksiażka należąca do mojej kuzynki, którą trzymam już chyba pół roku, bo nigdy nie mam czasu się za nią zabrać. Jednak jak widać, czas znalazłam i już niedługo bliżej poznam świat wampirów według pani Mead
  • Człowiek o 24 twarzach Daniel Keyes - to w sumie egzemplarz recenzencki, który dostałam od wydawnictwa, jednak tak bardzo mi się spodobała, że postanowiłam przeczytać ją jeszcze raz, a pewnie w przyszłości powiem to znowu!
  • Delirium [ trylogia ] Lauren Oliver - cieszę się, że mam wszystkie części tej trylogii w jednym opasłym tomiszczu, bo jest to zebrane razem i nie będę się martwić że brakuje mi jakiejś części. Choć grubość mnie przeraża...
  • Szklany miecz Victoria Aveyard - na tę książkę czekałam wytrwale, jednak pojawił się problem...
  • Czerwona Królowa Vitoria Aveyard - seria Aveyard niesamowicie miesza mi się z Rywalkami dlatego muszę przeczytać pierwszy tom od nowa, a dopiero potem Szklany Miecz...
  • Dawca Lois Lowry - jest to książka na Dyskusyjny Klub Książki
  • Mroczne Umysły Alexandra Bracken - próbowałam zmierzyć się z tą książką dobre cztery razy i za każdym z nich kończyłam książkę w tym samym momencie. Nie chodziło tu o akcję czy bohaterów, nawet nie o uczucie niewpasowania do świata! Zwyczajnie taki impuls. Kropka. 
  • Ember in The Ashes Sabaa Tahir - w tym miejscu powinien być ze mnie dumny i dopingować mnie mój znajomy z blogosfery... Widzisz?! Wreszcie się przełamałam!
  • Orędzie Rober T. Preys - kupiłam tę książkę za 10 złotych w Świecie Książki we Wrocławiu i muszę przyznać, że była to książka, o której wcześniej nigdy nie słyszałam ani po kupieniu jej nie szukałam recenzji, a nawet nie czytałam opisu z tyłu okałdki... Typowy ryzykant i książkoholizm postepujący. 
+ cała seria o Harrym Potterze J. K. Rowling jak na wzorowego Potterheada przystało

           Zdziwiłam się, że na dwa miesiące książek tych jest tak mało. Jednakże moja biblioteczka nie świeci pustkami, a mam jeszcze kilka czytelniczych zaległości.
          Jeśli chodzi o mniejszą ilość recenzji wynika to z faktu, że postanowiłam nie brać egzemplarzy recenzenckich na czas wakacji. 
          W dodatku mam do obejrzenia jeszcze dwa seriale, a mianowicie Czas Honoru ( z którego każdy się ze mnie śmiał, phi!, a przecież Wojna o Słowa sama się nie napisze! ) oraz The 100 ( tak, wiem, że jest książka )

A Wam wszytskim życzę miłych wakacji! Bawcie się dobrze! 

poniedziałek, 20 czerwca 2016

Królowie Dary - Ken Liu


          Cwany i czarujący hulaka Kuni Garu oraz stanowczy i nieustraszony Mata Zyndu zdają się zupełnymi przeciwieństwami. Mimo to, gdy niezależnie od siebie występują przeciwko cesarzowi, szybko zawiązuje się między nimi przyjaźń. Łączy ich upór w dążeniu do celu i walka ze wspólnym wrogiem. Po obaleniu władzy ich drogi rozchodzą się w dramatycznych okolicznościach. Dzielą ich wizje co do kierunku, w którym powinien zmierzać świat oraz... pojęcie sprawiedliwości.